Spotkaj się z gwiazdami dzięki Madame Tussauds!

Chcielibyście mieć zdjęcie z Elvisem Presleyem, ale nie przekonują Was jego „sobowtóry”? A może przy okazji chcecie też selfie z Sylwestrem Stallone, Angeliną Jolie, Beyonce albo Rihanną? A może ze Shrekiem lub Iron Manem? Nie musicie w tym celu jechać aż do Hollywood, ani uczyć się obsługi Photoshopa.
 
Pierwsze na świecie muzeum figur woskowych Madame Tussauds powstało w Londynie i zostało założone przez samą Marię Tussaud. Anna Maria Grosholtz pochodziła z Francji. Tam nauczyła się sztuki tworzenia figur woskowych od lekarza, u którego jej matka pracowała jako gospodyni. W czasie Rewolucji Francuskiej doktor zmarł pozostawiając po sobie kolekcję własnych figur. Marie emigrowała do Anglii w 1794 roku i wkrótce wyszła za mąż, przyjmując nazwisko męża – François Tussaud. Już pod nowym nazwiskiem stworzyła wystawę, na której prezentowała prace swoje i swojego nauczyciela.
 
Obecnie na całym świecie znajdują się 24 muzea sygnowane jej nazwiskiem. Wszystkie należą do jednej sieci, co gwarantuje najwyższą dbałość o jakość i wyjątkowość ekspozycji. Listę wszystkich muzeów znajdziecie na końcu artykułu.
 

Każdy fan muzyki znajdzie tu swojego idola. Od Beethovena…

 
… po Britney Spears, a nawet Justina Biebera i One Direction

Swoją drogą słowo „muzeum” nie do końca tu pasuje. Nie jest to jedno z tych miejsc, gdzie w całkowitej ciszy i z daleka oglądamy antyczne i nie zawsze interesujące eksponaty. Dom figur woskowych to miejsce, w którym możesz poczuć się, jakbyś spotykał swoich idoli, gwiazdy ze świata muzyki i filmu oraz inne znane osobistości, a nawet postaci historyczne.
 
Albert Einstein jest rozczarowany poziomem wiedzy zwiedzających

Zakaz fotografowania? W żadnym wypadku! Możesz śmiało przytulić się do „klona” Eda Sheerana, a nawet Królowej Elżbiety, stanąć ramię w ramię z Albertem Einsteinem i zobaczyć jak wyglądał Charlie Chaplin w kolorze i „na żywo” – i chociaż jego ubranie wciąż jest czarne, a gwiazdor srebrnego ekranu nie porusza się, mamy wrażenie, że to prawdziwa osoba. To niesamowicie imersyjne doświadczenie. Ludzie w tym miejscu naprawdę bawią się świetnie i obdarzają sztuczne osoby jak najbardziej prawdziwą sympatią i szacunkiem. Ponadto to raczej jedyne miejsce, gdzie można przekonać się z bliska i na własne oczy, że Donald Trump jest w rzeczywistości bardzo wysokim człowiekiem, w przeciwieństwie do Wladimira Putina.
 
Dla niektórych osób czas się tu zatrzymał

Artyści – bo niewątpliwie nie są to tylko jacyś wyuczeni wyrobnicy – pracujący dla marki Madame Tussauds potrafią sprawić, że figury wyglądają jak żywe. Gwiazdy z chęcią zgadzają się na uwiecznienie ich wizerunku. Aby figura była jak najlepiej odwzorowana, wykonuje się dziesiątki pomiarów i zdjęć gwiazd, które mają posłużyć do możliwie najwierniejszego oddania prawdziwego wyglądu. Następnie kawałek po kawałku, włos za włosem i po setkach pociągnięć pędzla powstaje idealna, realistyczna figura woskowa. Pochłania to całe miesiące pracy – wszystko tylko po to, żebyście mogli poczuć się tak, jakbyście stanęli twarzą w twarz z prawdziwymi celebrytami. Najtrudniej jest odwzorować postaci ludzi dawno zmarłych, gdzie można bazować tylko na nielicznych, słabej jakości zdjęciach lub nawet portretach. Takiej ilości sław nie spotkacie nawet na gali wręczenia Oskarów! A propos Oskarów – możecie tu kupić także wierną kopię tej statuetki.
 
Domy figur woskowych Madame Tussauds:
 
Europa:                      Ameryka:                     Azja:                           Australia:
Amsterdam               Hollywood                  Bangkok                     Sydney
Berlin                         Las Vegas                    Beijing
Blackpool                  Nashville                     Chongqing
Stambuł                     Nowy Jork                   Delhi
Londyn                       Orlando                      Hong Kong
Praga                          San Francisco             Szanghaj
Wiedeń                      Waszyngton                Singapur
Tokio
Wuhan
 
Niezależnie od miejsca, w którym będziecie – jeśli zobaczycie logotyp Madame Tussauds na budynku, powinniście natychmiast skierować tam swoje kroki. Wizyta w takim miejscu to niesamowite i niezapomniane przeżycie.
 
Śniadanie u Audrey Hepburn

 
Prawdopodobnie jedna z najbardziej obleganych figur

 
Tam gdzie Królowa, musi być też Agent 007

Zdjęcia: Pixabay

 
 [fblike]