Spacer wokół całej Wielkiej Brytanii

Były żołnierz brytyjski, Christian Lewis podjął się niesamowitego wyzwania jakim jest przejście pieszo linii brzegowej całej Wielkiej Brytanii! Swoją niecodzienną podróżą pragnie zwrócić uwagę społeczeństwa w stronę weteranów wojennych i ich ciężkiej sytuacji. Sam Christian po zakończeniu swojej służby borykał się z wieloma problemami i gdyby nie pomoc specjalistów nie wie jak by skończył.

 

alex-gorham-314766-unsplash

 

Pomysł na takie przedsięwzięcie powstał tuż po tym, jak jego córka wyjechała z domu na studia. Christian jako samotny rodzic został sam ze swoimi myślami i dużą ilością wolnego czasu. Połączenie miłości do podróży i zacięcia do pokonywania wyzwań sprawiło, że zdecydował się przejść pieszo granice Wielkiej Brytanii w celach dobroczynnych. Oprócz zwrócenia uwagi na środowisko żołnierzy po przejściach planuje również zebrać 100 tysięcy GBP (około 480 tysięcy PLN) na cele fundacji charytatywnej, która uratowała mu życie – SSAFA.

 

 

„Podczas swojej służby w wojsku wiele przeszedłem i miałem problemy z powrotem do życia w cywilu. SSAFA pomogło mi trzymać podniesioną głowę przez cały proces ponownej aklimatyzacji do życia. Doświadczyłem na sobie tego co robią i w jaki sposób pomagają osobom takim jak ja i nie wiem jak by się moje życie dalej potoczyło gdyby nie oni. Pomyślałem więc, że muszę zrobić coś wyjątkowego, aby się odwdzięczyć,” mówi Chris.

 

Jego podróż rozpoczęła się 1 sierpnia 2017 w miejscowości Swansea. Według jego kalkulacji będzie ona trwać jeszcze przez półtora roku, jednak już zbliża się do połowy założonego celu pieniężnego. Już udało mu się zebrać 45 tysięcy GBP (około 215 tysięcy PLN)! Oby tak dalej! Szczegóły podróży można śledzić na oficjalniej stronie Chrisa – www.chriswalks.com.