Piękny widok z… i na wieżę widokową!

Kto by nie chciał o własnych siłach wznieść się ponad lasy i podziwiać przyrodę z góry, nie za szybą samolotu. Tak na dobrą sprawę, jest taka możliwość za sprawą wieży widokowej. W Dani wybudowano spektakularną wieżę spiralną, która nie tylko zapewnia piękne widoki, ale sama jest arcydziełem. Spójrzmy!
 

 
Wieża znajduje się w lesie Gisselfeld Klosters na wschodzie Danii. Otaczają ją wzgórza, jeziora, mokradła, łąki i strumienie – tak zmienne jak pory roku. W pogodne dni, a więc też z dobrą przejrzystością powietrza, widać z oddali na północnym wschodzie: Kopenhagę – stolicę Danii i Malmo – jedno z większych miast szwedzkich.
 

 
Jest projektem Camp Adventure – kompleksu wspinaczkowego z szeroką ofertą kursów dla osób na różnych etapach umiejętności. Umiejscowiono ją 10 minut jazdy samochodem od obozu.
 

 
Spirala wznosząca się 140 metrów nad poziom morza nie tylko imponuje swoim wyglądem, ale przede wszystkim zapewnia komfort wchodzenia.
 

 
Została zbudowana z samych naturalnych materiałów: stali i lokalnego dębu, dzięki czemu nie sprawia wrażenia obiektu niepasującego do otoczenia, ale świetnie się w nie wtapia – zresztą, nawet w środku pozostawiono rosnące drzewa. Stanowi potencjał do fotografowania krajobrazu, ale też sama w sobie jest ciekawym elementem przestrzeni.
 

 
Pierwotnie miała zostać otwarta latem 2018 roku, ale skomplikowana konstrukcyjnie budowa przedłużyła się do 2 lat. Wieżę otwarto 31 marca bieżącego roku i już tego samego dnia odwiedziło ją aż 2,5 tysiąca ludzi.
 

 
Bilety wstępu kosztują 10 koron duńskich, czyli prawie 6 złotych. Więcej informacji znajdziesz na stronie Camp Adventure.
 
Wszystkie fotografie wykorzystane w artykule należą do Camp Adventure.