Park rozrywki poświęcony Majom

W Meksyku powstanie park rozrywki Amikoo, promujący lokalną historię i kulturę – będzie dotyczył cywilizacji Majów.
 
Władze Meksyku niedawno wyraziły zgodę na rozpoczęcie budowy kompleksu rozrywkowego. Pierwotnie miał on być innym parkiem tematycznym Dream Works, ale stwierdzono, że najlepiej będzie uczcić obecność Majów w tym regionie, co też współgra z tożsamością jego mieszkańców. Tym bardziej, że podobnego obiektu nie ma na całym świecie.
 

 
Park o nazwie Amikoo będzie się składał z ponad 40 atrakcji, licznych restauracji, a przy tym z muzeum archeologii i antropologii. Zwiedzający będą mogli zatrzymać się w hotelu zaplanowanym na 320 sypialniami. Inwestorzy wzięli pod uwagę każdy aspekt pobytu tam: zabawę, naukę, ale też rekreację i odpoczynek. Spodziewają się aż 4,5 miliona odwiedzających rocznie.
 
Najważniejszy jednak wydaje się fakt, że park rozrywki utworzy nowe miejsca pracy. Szacuje się, że stanie się miejscem zatrudnienia dla około 9 tysięcy osób.
 

 
Pierwszy etap budowy ma potrwać do 2019 roku, a drugi ma zakończyć się w okolicach 2021 roku.
 
Ten projekt nie jest z ostatniej chwili, gdyż został ogłoszony początkowo przez meksykańskiego prezydenta, Enrique Peńa Nieto, i biznesmena, Carlosa Peralta, we wrześniu 2017 r., ale do tej pory trwały formalności związane z zatwierdzeniem budowy i uzyskaniem niezbędnych pozwoleń.
 
Wizualizacje: Amikoo.
 
Źródło: Attractions Management.