Nowy napój alkoholowy od Coca-Coli

Japońska kuchnia od dawna słynie z najdziwniejszych, a zarazem najsmaczniejszych dań. Nic dziwnego, że podróżnicy wracający z tego kraju często zapełniają walizki pamiątkowymi przekąskami. Już niedługo Japonia będzie miała kolejny wyjątkowy produkt i będzie to coś naprawdę nietypowego – pierwsza oferta napoju alkoholowego od Coca-Coli.

 

alcoholic-coke_01

Zdjęcie: Justin Sullivan/Getty Images

 

Nowy napój będzie alkopopem, znanym w Japonii jako „Chu-Hi”. Te słodkie napoje są dystrybuowane w puszkach, a wytwarza się je z japońskiego likieru o nazwie shochu. Tradycyjnie są aromatyzowane cytryną, ale dziś można w nich znaleźć setki rożnych smaków – zwykle słodkich i owocowych, takich jak grejpfrut, jabłko lub pomarańcza. Czasami zamiast shochu producenci używają wódki.

 

Dziś rynek jest przepełniony tego typu produktami, ale jeden z najbardziej znanych napoi na świecie również chce podnieść rękawice i stanąć do walki. Chociaż Coca-Cola przez krótki czas – w latach siedemdziesiątych – była właścicielem firmy winiarskiej, po raz pierwszy w swojej 125-letniej historii zdecydowała się stworzyć własny produkt alkoholowy.

 

Chu-Hi może występować w odmianach zawierających do 9% alkoholu, ale prezes Coca-Cola Japan Jorge Garduno powiedział, że ich nowa oferta będzie „niskoalkoholowa”, dzięki czemu będzie bardziej zgodna z tradycyjnymi alkopopami.

 

Nie jest jeszcze do końca jasne, czy ich japoński napój alkoholowy będzie rzeczywiście aromatyzowany Coca-Colą, chociaż prawdopodobnie pasowałby do super-słodkich produktów dostępnych już na rynku.

 

Biorąc pod uwagę to, że nie ma jeszcze oficjalnie żadnych szczegółowych informacji na temat samego produktu, fani tego typu trunków będą musieli zapewne jeszcze trochę poczekać. Jedno jest pewne – na degustację trzeba będzie się wybrać do Japonii.