Najbardziej przerażające miejsca na ziemi

Istnieją pewne miejsca na świecie, które są bardzo tajemnicze, a niebezpieczeństwo czai się za każdym rogiem. Chcielibyśmy przedstawić kilka z nich. Jeśli jesteś na tyle odważny, czytaj dalej!

Stary Cmentarz Żydowski, Praga, Czechy

Creepy_places_01

zdjęcie: theautodidactintheattic.com
 
Creepy_places_02

zdjęcie: atis-en.cz
 

Ostatni pogrzeb na tym cmentarzu odbył się prawie cztery wieki temu. Począwszy od roku 1439 do 1787 roku na tej stosunkowo małej działce, pochowano około 100 tysięcy osób w 12 tysiącach nagrobków. Kiedyś pracownicy cmentarza, chowali zmarłych w starszych grobach, zasypując te stare ziemią, a nową trumnę kładli na samej górze. Na terenie cmentarza znajdują się miejsca, gdzie takie groby zawierają nawet 12 trumien – jedna na drugiej. W miarę upływu czasu, ziemia opadła, odsłaniając stare nagrobki. Rezultatem jest cmentarz, który nie tylko wygląda niezwykle, ale jest wręcz przerażający.

Wyspa Lalek, Meksyk

Creepy_places_03

zdjęcie: thisismyhorror.wordpress.com
 

Jest to bardzo dziwne miejsce na bezludnej wyspie w Meksyku. Choć nie ma tam ludzi tow dużej mierze zamieszkana jest przez kolekcję lalek. W 1950 roku, Julián Santana Barrera zamieszkiwał wyspę i mówi się, że to on rozpoczął zbieranie porzuconych lalek – wydobytych z koszy na śmieci. Następnie rozwieszał je na wyspie, starając się przynieść pokój duszy dziewczynki, która utonęła w sąsiedztwie. Sam Barrera utonął na wyspie 17 września 2001 roku. Mimo tego ten trochę przerażający zbiór liczący około 1000 lalek pozostał tam jeszcze do dziś.

Hashima, Japonia

Creepy_places_04

zdjęcie: simotron.wordpress.com
 
Creepy_places_05

zdjęcie: missosology.info
 

Hashima to dawna osada górnicza, która został założona w 1887 roku. Uznawana jest za jedną z najgęściej zaludnionych miejsc na Ziemi – w 1959 roku, mieszkało tam w sumie 5,259 osób, a jej linia brzegowa ma długość zaledwie około 1 km. Kiedy w końcu, stało się nieopłacalne wydobywanie węgla, a kopalnia została zamknięta w 1974, osada dołączyła do grona „miast duchów”.

Kaplica Czaszek, Portugalia

Creepy_places_06

zdjęcie: Michael Maniezzo
 
Creepy_places_07

zdjęcie: Iwona / flickr
 

Kaplica została zbudowana w XVI wieku przez franciszkańskiego mnicha . Miejsce to ma zaledwie 18,6 metrów długości i 11 metrów szerokości, ale zawiera kości 5000 mnichów.

Las samobójców, Japonia

Creepy_places_08

zdjęcie: tofugu.com
 

„Las samobójców” to nieoficjalna nazwa Aokigahara Forest, która leży na wyspie Honsiu w Japonii. Jest znany ze swojego statusu preferowanego miejsca, gdzie ludzie chodzą, aby popełnić samobójstwo. Las zawsze był związany z japońską mitologią, która przedstawiona jest jako siedziba demonów i duchów. Jest obecnie drugim najpopularniejszym miejscem samobójstw na świecie (pierwszym jest Most Golden Gate w San Francisco). Przed wejściem do lasu widnieje napis: „Życie jest bezcennym darem rodziców. Pomyśl o swojej rodzinie. Nie cierpią sami – zadzwoń na 22-011o”.

Opuszczony szpital psychiatryczny, Parma, Włochy

Creepy_places_09

zdjęcie: arrestedmotion.com
 

Budynek, w którym niegdyś mieścił się szpital psychiatryczny został przekształcony przez brazylijskiego artystę Herberta Baglionew, w instalację artystyczną.

Kościół St. George, Czechy

Creepy_places_10

zdjęcie: uk.news.yahoo.com
 
Creepy_places_11

zdjęcie: uk.news.yahoo.com
 

Ten kościół mieści się w czeskiej miejscowości Lukova i został opuszczony w 1968 roku, gdy podczas podczas ceremonii pogrzebowej zawaliła się część dachu. Artysta Jakub Hadrava umieścił tam  niedawno zbiór przerażających rzeźb w kościele, nadając temu miejscu szczególnie złowieszczą atmosferę.

Katakumby Paryża

Creepy_places_12

zdjęcie: monicadonovan.com
 
Creepy_places_13

zdjęcie: nowyouknowthis.com
 

To sieć podziemnych tuneli i krętych jaskiń wijących się pod Paryżem. Ich całkowita długość, według różnych źródeł, wynosi między od 187 o nawet 300 km. Od końca XVIII wieku zostało tam pochowanych około 6 milionów ludzi.

Rynek Akodessewa, Togo

Creepy_places_15

zdjęcie: slate.com
 
Creepy_places_16

zdjęcie: slate.com
 

Ten rynek rzekomo magicznych przedmiotów i ziół rozprzestrzenił się bezpośrednio w centrum Lome, stolicy Togo, w Afryce Zachodniej. Populacja Togo, Ghany i Nigerii znana jest z praktykowania voodoo i wiary w magiczne właściwości lalek. Asortyment jaki tu możemy znaleźć jest bardzo egzotyczny. Do nabycia są czaszki wołów, suszone głowy małp, bawołów, lampartów i wiele innych nie mniej  „magicznych” okazów.

Plague Island, Włochy

Creepy_places_17

zdjęcie: povegliafoundation.com
 

Poveglia jest jedną z najbardziej znanych wysp w Lagunie Weneckiej, w północnych Włoszech. Mówi się, że wyspa ta została wykorzystana jako miejsce wygnania dla ofiar zarazy w czasach rzymskich i miejsce pochówku dla 160 tysięcy osób. Dusze wielu zmarłych podobno wróciło do miejsca, jako duchy i obecnie zajmują każdy zakątek wyspy. Historię potęgują opowieści o strasznych eksperymentach, które były prawdopodobnie przeprowadzone na pacjentach w tamtejszej klinice psychiatrycznej. W rezultacie, niektórzy badacze uważają wyspę za jedną z najbardziej przerażających miejsc na naszej planecie.

Góra Krzyży, Litwa

Creepy_places_18

zdjęcie: panoramio.com
 

Góra Krzyży to po prostu wzgórze, gdzie została umieszczona ogromna liczba litewskich krucyfiksów (w sumie około 50 tysiecy). Pomimo swojego wyglądu, nie jest to cmentarz. Według powszechnej opinii, ten który postawi krzyż na wzgórzu dozna szczęścia. Nikt nie może powiedzieć kiedy pierwszy krzyż został tu umieszczony, lub co było tego powodem. Nic dziwnego, że do dnia dzisiejszego wzgórze owiane jest tajemnicą.

Miejscem pochówku mumii Kabayan, Filipiny

Creepy_places_19

zdjęcie: travelcreepster.com
 

Oto słynne jaskinie gdzie pochowanych może być nawet 1500 mumii Kabayan. Według lokalnych mieszkańców, ich dusze wciąż zajmują to miejsce. Zostały one zachowane w tak dobrym stanie dzięki użyciu skomplikowanej metody mumifikacji. Obecnie są dobrze strzeżone gdyż dokonywano tu wielokrotnych prób kradzieży. Dlaczego ktoś miałby kraść mumię, pytacie? Według człowieka, który próbował skraść jedną z nich: „miał prawo, aby to zrobić, ponieważ jedno ze zmumifikowanych ciał to szczątki jego pra pra pra pra pra pra pra dziadka”.

Most Overtoun, Szkocja

Creepy_places_20

zdjęcie: colour-city.com
 
Creepy_places_21

zdjęcie: wikimedia.org
 

Ten stary most znajduje się niedaleko małej szkockiej miejscowości Milton. W XX wieku, zaczęły się tu jednak dziać dziwne rzeczy. Dziesiątki psów zaczeły skakać ze szczytu 15-metrowego mostu, po czym często giną na skałach poniżej. Te, które przetrwały, próbowały ponownie wyskoczyć kiedy były zabierane z powrotem na górę. Z powodów, które nie są do końca jasne, most stał się naprawdę niebezpiecznym miejscem dla tych zwierząt.

Jaskinia Actun Tunichil Muknal, Belize

Creepy_places_22

zdjęcie: belize.escapeartist.com
 
Creepy_places_23

zdjęcie: happywanderer15.wordpress.com
 

Actun Tunichil Muknal jest jaskinią, która znajduje się niedaleko od San Ignacio w Belize. Część Tapir Mountain Nature Reserve jest ważnym archeologicznie miejscem – zawierającym dowody cywilizacji Majów. W jednej części jaskini znajduje się, tak zwana „świątynia”, gdzie Majowie składali ludzkie ofiary, ponieważ wierzyli, że właśnie tak można zaznać szczęścia.

Leap Castle, Irlandia

Creepy_places_24

zdjęcie:  jonamack.deviantart.com
 

Leap Castle w hrabstwie Offaly w Irlandii, jest uważane za jeden z najbardziej przeklętych zamków na świecie. Jego główna atrakcja jest dość ponura: duży podziemny loch z podłogą wypełnioną ostrymi kolcami. Została ona odkryta dopiero w trakcie odbudowy zamku. Pracownicy potrzebowali, aż czterech ciężarówek, aby zabrać wszystkie kości, które zostały tam znalezione. Miejscowi twierdzą, że zamek jest domem dla wielu duchów, tych którzy przebywali w lochu.

Cmentarz Chauchilla, Peru

Creepy_places_25

zdjęcie: delange.org
 

Cmentarz Chauchilla leży około 30 km na południe od miasta Nazca, na południowym wybrzeżu Peru. Nekropolia została odkryta w 1920 roku. Naukowcy odkryli tu 700-letnie ciała, a ostatni pogrzeb, który się tu odbył, miał miejsce w IX wieku. Chauchilla ma jedną charakterystyczną cechę w porównaniu do innych miejsc pochówku – ludzie spoczywają tam w szczególny sposób. Wszystkie ciała zostały znalezione w pozycjina kucaka” i wszystkie z nich miały szeroki uśmiech, który zostały na ich twarzach. Zostały one bardzo dobrze zachowane dzięki panującemu w Peru suchemu klimatowi.

Sanktuarium Tophet, Tunezja

Creepy_places_26

zdjęcie: Bruce Allardice
 
Creepy_places_27

zdjęcie: wikipedia.org
 

Najsmutniejszym aspektem religii starożytnej Kartaginy, była bez wątpienia jej praktyka poświęcania dzieci w ofierze, w szczególności najmniejszych niemowląt. Nie wolno było płakać podczas ceremonii ofiarowania, ponieważ wierzono, że pojedyncza łza lub westchnienie żalu zmniejszyłoby wartość oferty.

Wyspa węży, Brazylia

Creepy_places_28

zdjęcie: wikipedia.org
 
Creepy_places_29

zdjęcie: myths-made-real.blogspot.com
 

Ilha da Queimada Grande jest chyba najbardziej niebezpieczną wyspą na świecie. Jest pokryta w całości przez las, skały i jest zamieszkana przez węże. Mówi się, że żyje tu aż 6 węży na 1 metr kwadratowy. Fatalne skutki jadu tych stworzeń można odczuć natychmiast.

Miasto śmierci, Rosja

Creepy_places_32

zdjęcie: thesuiteworld.com
 
Creepy_places_33

zdjęcie: dailyfresher.com
 

Dargavs znajduje się w Osetii Północnej i wygląda na mało przyjemne miejsce. Znane jest z małych kamiennych domów, ale faktycznie to starożytne nekropolie. Ciała ludzi wraz z ich ubraniami i rzeczami osobistymi pochowane są w swoich licznych kryptach.

Opuszczony szpital wojskowy w Beelitz-Heilstätten, Niemcy

Creepy_places_34

zdjęcie: 5thingsilearnedtoday.com
 

Podczas I i II wojny światowej, szpital ten był używany przez niemieckie wojska. Adolf Hitler przebywał tu w roku 1916. Po II wojnie światowej, szpital znalazł się w komunistycznej strefie okupacyjnej i stał się największym radzieckim szpitalem poza ZSRR. Cały kompleks składa się z 60 oddzielnych budynków, z których niektóre zostały odnowione. Prawie wszystkie pozostałe, w opuszczonej części są obecnie zamknięte na kłódkę a drzwi i okna są całkowicie zabite deskami.

Niedokończone Metro Cincinnati, USA

Creepy_places_35

zdjęcie: metro-cincinnati.org
 

Budowa, obecnie opuszczonej zajezdni metra w Cincinnati, rozpoczęła się w 1884 roku po I wojnie światowej. Prace budwolane przerwano w 1925 roku, gdy tylko połowa tej linii kolejowej (o długości 16 km) była gotowa. Teraz, to opuszczone metro można zwiedzać tylko dwa razy w roku, chociaż wielu ludzi wybiera się tam także na własną rękę.

Wiszące trumny Sagada, Filipiny

Creepy_places_36

zdjęcie: cebu-outdoor-guy.blogspot.com
 
Creepy_places_37

zdjęcie: Jeff Werner
 

Na wyspie Luzon na Filipinach, można znaleźć małą wioskę Sagada. To bez wątpienia jeden z najbardziej przerażających miejsc w kraju, gdzie można zobaczyć dowody starożytnych zwyczajów pogrzebowych: trumny wiszą tu wysoko nad ziemią na klifie. Przesąd głosił, że czym wyżej ciało zostało pochowane – tym bliżej nieba jest jego dusza.