Najbardziej niezwykłe miejsca gdzie goście zapominają, na jakiej planecie żyją

Czy jesteś już zmęczony nudnymi i zwykłymi zabytkami, których odwiedzenie radzą Ci przewodniki turystyczne? Szukasz czegoś naprawdę zapierającego dech w piersiach i oszałamiającego? Te miejsca są właśnie dla Ciebie! Czytaj dalej i dodaj je do swojej listy destynacji.

Kościół ślubny na wysokim obcasie na Tajwanie

高跟鞋教堂
 
a high heel crystal church 高跟鞋水晶教堂

 

Ten kościół jest zbudowany w kształcie dużego szklanego buta. Jego wysokość wynosi 17 metrów i składa się z ponad 300 kawałków niebieskiego szkła. Do stworzenia tego dzieła, architekci zainspirowali się bajką o Kopciuszku i jej szklanym pantofelku.

Beaujolais Nouveau Spa, Japonia

 

 

 

 

W Yunessun Spa Resort goście mogą zrelaksować się i popływać w ogromnej wannie z winem z ogromną (bo mającą 3,6 metra wysokości) butelką pełną tego trunku. Oprócz tego zabiegu, odwiedzający ośrodek mogą zanurzyć się w czekoladzie lub curry lub wziąć kąpiel w kawie. Brzmi smakowicie 🙂

Czarodziejski świat Harry’ego Pottera na Florydzie

 

 

Cały park rozrywki i jego magiczny świat zajmuje aż 8 hektarów. Wszystkie atrakcje i dekoracje w tej okolicy zostały zaprojektowane, aby odtworzyć klimat naszych ulubionych książek i filmów o Harrym Potterze.

 

Z pomocą projektantów i artystów, którzy pracowali nad filmem, i pod kierunkiem JK Rowling, park wygląda bardzo realistycznie. Dokładność reprodukcji każdego małego detalu zrobi na Tobie wrażenie! Wycieczka po tym obiekcie zajmie Ci to wiele godzin, szczególnie jeśli chcesz odwiedzić każde miejsce – od Hogwartu po stołówki Hogsmeade z oryginalną kuchnią.

Bubblegum Alley, Kalifornia

Bubblegum Alley

bubblegum alley
 

Ta aleja została stworzona w San Luis Obispo w 1960 roku. Od tego czasu jest uważana za prawdziwe dzieło sztuki. Dziwaczne arcydzieło zbudowane jest z 15-metrowych ścian pokrytych zużytą gumą balonową od turystów z całego świata.

The Petrifying Well, Anglia

petrifying well

The Petrifying Well
 

Jeśli umieścisz jakiś obiekt w tej naturalnej studni znajdującej się w Jaskini Matki Shipton i opuścisz go w dół na jakiś czas, to powierzchnia tej rzeczy pokryje się kamienną powłoką. Woda w studni petryfikującej ma bowiem niezwykłą ilość minerałów, które wyparowują i pokrywają powierzchnię każdego przedmiotu, który wkładasz do środka.

Świątynia Karni Mata w Indiach

Le temple de Karni Mata (Deshnoke)
 
Karni Mata Temple (aka the Rat Temple)
 

To dziwne miejsce zamieszkuje ponad 20 000 szczurów, które są uważane za święte. Szczury nazywane są „kabbas” i są czczone przez miejscową ludność i turystów z całego świata.
Jeśli chcesz wejść do świątyni, powinieneś zdjąć buty. A jeśli będziesz miał szansę zjeść coś przygryzionego przez jednego ze szczurów, możesz uważać się za szczególnie błogosławionego!

Avanos Hair Museum, Turcja

hair

Hair Museum In Avanos Of Turkey
 

Muzeum to zostało otwarte w 1979 roku, kiedy miejscowy garncarz Chez Galip musiał rozstać się ze swoją przyjaciółką. Poprosił ją o pamiątkę, aby ją zapamiętać, a ona dała mu kosmyk włosów. Położył włosy na ścianie swojego sklepu. Kiedy goście pytali o wspomniany kosmyk, opowiadał im swoją historię. Inne kobiety były tak zaskoczone jego smutkiem, że zaczęły dla niego pozostawiać także kosmyki włosów. Następnie Galip postanowił otworzyć muzeum. Obecnie wystawa ma ponad 16 000 pasm włosów wyeksponowanych na wewnętrznych ścianach muzeum.

Carhenge, Nebraska

Carhenge

Carhenge
 

Carhenge znajduje się w pobliżu miasta Alliance i reprezentuje amerykańską wersję Stonehenge. Stworzono go z 38 amerykańskich samochodów, wszystkie zostały pokryte szarą farbą i ułożone w okrąg. Architekt Jim Reinders, stworzył całość w czerwcu 1987 roku.

The White Restaurant, Georgia

DSCF8522

Up and Down restaurant
 

Twórcy pierwszego odwróconego budynku w Batumi, w stanie Georgia, postanowili połączyć przyjemne z pożytecznym i otworzyli restaurację. To arcydzieło można podziwiać nie tylko ze względu na pomysłowość, ale także ze względu na wyśmienitą kuchnię!

Wang Saen Suk Hell Garden, Tajlandia

Niezwykle_miejsca_ziemia_01

thailand_wang_saen_suk_76

thailand_wang_saen_suk_41

 

Jeśli zawsze chciałeś zobaczyć, jak wygląda piekło, ta atrakcja jest dla Ciebie. Ogród Klasztorny, znany również jako Thailand Hell Horror Park, przedstawia sceny z buddyjskiej interpretacji piekła.
Znajdziesz tu posągi torturowanych dusz z głowami zwierząt, a tabliczki w pobliżu każdego z nich, opowiadają jaki grzech popełnili.