Manhattan w końcu z plażą

Choć Manhattan jest wyspą, to zdecydowanie bardziej kojarzy się ze strzelistymi wieżowcami niż piaszczystymi plażami. Na zagospodarowanej do granic możliwości przestrzeni na wyspie, takiej atrakcji rzeczywiście brakowało. Teraz ma się to zmienić.

Póki co, na całej, dość długiej przecież, linii brzegowej Manhattanu znajdziemy jedynie beton i stal. Jednak już niedługo mieszkańcy Nowego Jorku by spędzić chwile na łonie natury będą mogli wybrać się nie tylko do Central Parku, ale także na najprawdziwszą plażę.

Miejskie plany zakładają stworzenie publicznej plaży po zachodniej stronie wyspy Manhattan, w pobliżu dzielnicy Meatpacking, znanej z licznych restauracji i nocnych klubów.
Plaża ma być elementem nowego parku o powierzchni około 2,5 ha, w którym znajdą się także boiska sportowe, miejsca na piknik czy wypożyczalnia kajaków.

Manhattan
Zdjęcie: Brandon Jacobi/Unsplash

Niestety, rzeka Hudson, nad którą powstać ma plaża, posiada zbyt wysoki poziom bakterii, by można było się w niej kąpać. Plażowiczą pozostaną więc jedynie kąpiele słoneczne.

Celem władz miejskich jest przede wszystkim ożywienie nadrzecznych terenów i związanie z nimi życia społeczności. Obecnie w okolicy nie dzieje się zbyt wiele. Park ma zostać ukończony przed letnim sezonem roku 2022.

Zdjęcie w tle: Central Park, Freddie Marriage/Unsplash