Lustrzany balon odbijający krajobrazy

Latem 2019 roku nad Massachusetts będzie unosiła się niezwykła instalacja artystyczna New horizon autorstwa Douga Aitkena, amerykańskiego artysty multimedialnego. Krajobraz Nowej Anglii ulegnie zniekształceniu pod wpływem kulistej powierzchni lustrzanego balona. Spójrzmy!

 

 
Artysta na łamach „Travel & Leisure” stwierdził , że jest to pomysł przełamania rzeczywistości. „Nowe horyzonty” będzie można zyskać od dnia 12 do 28 lipca tego roku. Jeśli ktoś wybiera się wtedy do Massachusetts, niewykluczone, że natknie się na ten niezwykły obiekt, który odbędzie widowiskową podróż powietrzną po całym stanie. Widzowie będą przemieszczać się razem z nim drogą lądową – samochodami.
 

 
Wydarzeniu towarzyszą spotkania kulturalne i występy zespołów muzycznych, m.in. Julie Byrne czy Kelsey Lu. Każdy przystanek oznacza kolejne atrakcje.
 

 
W godzinach wieczornych instalacja przekształci się w rzeźbę świetlną, poruszającą się wraz z muzyką i krajobrazem.
 

 
Więcej informacji na temat lustrzanego balonu oraz cały harmonogram jego lotu można znaleźć tutaj.
 
Ciekawe, jakie atrakcje plenerowe będą miały miejsce latem w Polsce. Czy uda nam się dorównać Stanom Zjednoczonym? Spektakularna impreza Air Show z Radomia niestety odbędzie się dopiero za rok
 
Wszystkie zdjęcia wykorzystane w artykule należą do Douga Aitkena i New horizon.