Krucze pisklęta z Tower of London

Istnieje legenda o krukach zamieszkujących Tower of London. Jeśli wszystkie sześć opuści twierdzę, to ona upadnie, a wraz z nią całe  Królestwo Brytyjskie. Jak na razie to się nie zapowiada, pomimo wątpliwości związanych z Brexitem. Na świat przyszły cztery krucze pisklęta!
 
Tower of London obecnie zamieszkuje siedem dorosłych kruków (sześć i jeden zapasowy – jak widać Brytyjczycy są bardzo zapobiegliwi). Noszą imiona: Jubilee, Harris, Gripp, Rocky, Erin, Poppy i Merlin. Mają swoje siedziby na Południowym Trawniku (South Lawn), ale mogą swobodnie wędrować po terytorium Wieży (w obrębie jej murów). Zajmuje się nimi Ravenmaster – specjalny opiekun kruków. Tylko na jego wezwania reagują. Ma on za zadanie również przycinać im pióra , aby nie odleciały, ale one są raczej zadowolone ze swojego pobytu w królewskich posiadłościach, gdyż mają zapewnione swoje ulubione przysmaki (surowe mięso i herbatniki nasączone krwią) oraz wygodne legowiska.
 

Zdjęcie: Historic Royal Palaces.
 
Cztery zdrowe pisklęta są owocem związku Huginna i Muninn, którzy nie są stałymi mieszkańcami Wieży, a przybyły do niej w 2018 roku. Całkiem niedawno uwili gniazdo, a ich potomstwo przyszło na świat 23 kwietnia tego roku, czyli w Dniu Św. Jerzego (St George’s Day). Z tej okazji kruk, który pozostanie w Wieży, otrzyma imię George lub Georgina. Małe rosną bardzo szybko – około 20 centymetrów w trzy tygodnie.
 

Film: Historic Royal Palaces, Youtube.
 
Kruki są bardzo inteligentnymi zwierzętami, te szkolone potrafią wykonywać różne sztuczki, o czym można się przekonać w Londynie. Żyją od 15 do 40 lat – rekordzistą jest właśnie kruk z Tower of London, który przeżył aż 44 lata.
 
Bilet normalny do Tower of London kosztuje 24,70 funtów. Więcej informacji znajdziesz tutaj.
 
Źródło: Historic Royal Palaces.