Kolory świata: RÓŻOWE atrakcje turystyczne

Czasami „różowe okulary” nie są wcale potrzebne. Świat obfituje w fantastyczne odcienie różu. Zdecydowanie nie wszędzie jest szaro i nudno. Oto miejsca, które Was oczarują.

1. Różowe miasto – Tuluza

Ten ważny francuski ośrodek akademicki leży nad rzeką Garonną na południu Francji. Różowy przydomek Tuluzy wywodzi się od charakterystycznej architektury, w której dominuje różowa cegła. Więcej na ten temat można poczytać tutaj.
 

Zdjęcie: Pixabay.

2. Różowa plaża – Pink Sand Beach

Rajska plaża o różowym piasku znajduje się na Bahamach. Uznaje się ją za jedną z najlepszych plaż świata, m.in dlatego, że jest zawsze chłodna. Tę miłą właściwość, jak i oryginalny kolor Pink Sand Beach zawdzięcza mikroskopijnym owadom koralowym, nazywanym Foraminifera. Odgrywają one znaczącą rolę w ekosystemie morskim i w rafie koralowej oddalonej nieco od plaży.
 

Zdjęcia: Maps Of The World.

3. Różowe jezioro – Jezioro Hillier

Kolejna różowa atrakcja turystyczna jest zlokalizowana na południowym wybrzeżu Australii Zachodniej. Słonowodne Jezioro Hillier należy do Archipelagu Recherche. Jego słodka barwa wynika z zawartości mikroalg i skorup słonowodnych mikroorganizmów.
 

Zdjęcie: Reddit.

4. Różowa wyspa – Aruba

Aruba leży na południowym wybrzeżu Morza Karaibskiego i wchodzi w skład Królestwa Niderlandów jako jego kolonia. Jest ona różowa za sprawą swoich mieszkańców – flamingów. One jednak tak naprawdę mają białe pióra, lecz z czerwonym barwnikiem, który pojawia się u nich dzięki pożywieniu.
 

Zdjęcie: Raoul Croes, Unsplasch.

5. Różowy most – Most Tolerancji

Tym razem wracamy na rodzimy grunt. Polakom również nie brakuje odwagi i fantazji. Wszelkie odcienie różu są symbolem kobiecości i miłości, dlatego też wykorzystano tę barwę do zabarwienia Mostu Tolerancji na Odrze w Głogowie.
 

Zdjęcie: Wikimedia.

6. Różowy dom – Eaton House

Pomysłodawcy wzorowali się na domku dla lalek i właśnie w takim stylu wybudowali Eaton House w Essex w Wielkiej Brytanii. Stale odbywają się tam sesje zdjęciowe i imprezy gwiazd ze świata show biznesu. Więcej szczegółów można znaleźć tutaj.
 

Zdjęcie: Eaton House Studio.
 
Taka ilość różu (i zarazem słodyczy) może spowodować lekkie zawroty głowy, ale na świecie pełno jest innych różnobarwnych atrakcji turystycznych. Niebawem zapraszamy na dalszą część Kolorów świata. Jaki kolor zdominuje następny artykuł? Będzie to niebiański NIEBIESKI.
 
Tekst i wybór fotografii: Aleksandra Makaruk.