Kobieta, która odwiedziła prawie wszystkie kraje świata…

Pisaliśmy ostatnio o Cassie de Pecol, która ma 27 lat i odwiedziła już prawie wszystkie państwa świata. Podróżniczka postanowiła podzielić się z nami listą 10 krajów, które zdecydowanie poleca dodać do listy miejsc wartych odwiedzenia.

Usa

kraje_top_ten_01
 

Zakochać się w klimacie Nowej Anglii – to coś, czego każdy powinien doświadczyć.

Kostaryka

kraje_top_ten_02

Małpki, świeże owoce, świetna muzyka i wulkany… czy muszę dodawać coś jeszcze?

Peru

kraje_top_ten_03
 

Amazonia, miasto Aguas Calientes oraz ruiny starożytnej twierdzy Inków w Machu Picchu tworzą jedno z moich ulubionych miejsc na świecie.

Tunezja

kraje_top_ten_04
 

Tutaj na prawdę można poczuć ducha Afryki Północnej. Możemy też podziwiać dużą liczbę zabytków, a miasto Sidi Bou Said, które znajduje się 20 km od stolicy Tunezji – jest przepiękne!

Oman

kraje_top_ten_05
 

To na prawdę fajne uczycie wtopić się w klimat pustyni i gór – w otoczeniu miejscowych ludzi, których styl życia jest zupełnie inny od Twojego.

Pakistan

kraje_top_ten_06
 

Przyjedź tu by poznać prawdziwy sens autentycznej kultury azjatyckiej i spróbować najlepszego jedzenia.

Vanuatu

kraje_top_ten_07
 

Tylko tu możemy zobaczyć jak wydobywany jest pieprz metystynowy znany też jako Kava i poznać najmilszych ludzi na świecie.

Malediwy

kraje_top_ten_08
 

… aby cieszyć się najbardziej niebieską wodą, najbielszym piaskiem i jedną z najpiękniejszych plaż na Ziemi.

Bhutan

kraje_top_ten_09
 

Pielgrzymka do Paro Taktsang (zwanej także „Gniazdo Tygrysa”) była jak z filmu Avatar. Szłam wąską ścieżką przez nisko wiszące chmury. Potem przeprawa przez most nad wodospadem, by podziwiać rozległą Himalajską dolinę z wysokości 2000 stóp. Coś pięknego…

Mongolia

kraje_top_ten_10
 

Tutaj możesz być zupełnie sam, obcować z dziewiczą przyrodą i jeździć na dzikich koniach. Mongolia jest najbardziej niesamowitym i spokojnym miejscem, w jakim kiedykolwiek byłam w trakcie moich podróży.

 

źródło: www.telegraph.co.uk/travel