Kierunek Karaiby

Karaiby znane są ze swoich porośniętych bujną roślinnością wysepek, ciepłego klimatu, wspaniałych piaszczystych plaż i doskonałej bazy turystycznej. Oraz oczywiście piratów, ale o nich tym razem nie będzie mowa.

Romantyczna i egzotyczna atmosfera Karaibów sprawia, że jest to doskonały kierunek dla par. Nowożeńcy, pary chcące spędzić nieco czasu tylko w swoim towarzystwie, czy nawet poszukujący dopiero lokalizacji na ślub – każdy znajdzie tu wyspę odpowiednią właśnie dla niego. Różnorodność tutejszych wysp sprawia, że jest to miejsce doskonałe zarówno dla osób poszukujących gorącego wakacyjnego romansu, jak i dla statecznych rodzin z dziećmi.

Właśnie ze względu na tę różnorodność, wybór konkretnej lokalizacji dla naszego wypoczynku może okazać się trudnym zadaniem. Wszystkie są bowiem w pewnej mierze podobne do siebie, a zarazem odróżniają się licznymi szczegółami. Jeżeli również borykacie się z tym problemem, lub planujecie taką wycieczkę w przyszłości, spójrzcie na poniższą listę kilku charakterystycznych miejsc na Karaibach. Być może pomoże wam ona w podjęciu właściwej decyzji.

  • Wyspy Turks i Caicos

Te dwie wyspy, stanowiące terytorium zależne Wielkiej Brytanii położone są w pobliżu Bahamów. Niewielkie wysepki oferują przede wszystkim białe, doskonale utrzymane plaże oraz liczne wodne atrakcje, takie jak podziwianie raf koralowych czy egzotycznych gatunków morskich stworzeń w trakcie nurkowania lub snorkelingu.

Plaża na Karaibach
Zdjęcie: Rowan Heuvel/Unsplash
  • Saint John

Jest to jedna z większych wysepek położonych w archipelagu amerykańskich Wysp Dziewiczych. Na forach turystycznych odnajdziemy wiele opinii twierdzących, że tutejsze plaże są najlepsze na całych Karaibach. Warto przekonać się o tym osobiście. Największą atrakcją wyspy jest Zatoka Trunk stanowiąca obszar parku narodowego Stanów Zjednoczonych. Jednak i tu możemy wygrzewać się na plaży i skorzystać z doskonałych warunków do snorkelingu.

  • Wyspa Canouan

Canouan to niewielka wysepka w południowej części archipelagu Małych Antyli. Odnajdziemy tu wspaniałe warunki i bazę dla uprawiania surfingu, wind surfingu, snorkelingu, nurkowania czy żeglowania. Niewielkie rozmiary wyspy i oddalenie od dużych mas lądu zapewniają prywatność i atmosferę romantyzmu. Zarówno Canouan, jak i inne okoliczne wyspy, wciąż jeszcze unikają szturmu turystów, nawet w sezonie.

  • Jamajka

Podsumować Jamajkę w kilku słowach jest niezwykle trudno. Jest to jedna z większych wysp Karaibów, znana na całym świecie przede wszystkich dzięki swojemu zamiłowaniu do muzyki (oraz niezwykle szybkim biegaczom). Jamajka to jednak nie tylko pełne rozrywek i doskonałej zabawy miasta, lecz także piękne plaże, takie jak Seven Mile Beach.

Plaża na Jamajce
Zdjęcie: Michael Mims/Unsplash
  • Kajmany

Statystycznemu Polakowi Kajmany, będące terytorium zależnym Wielkiej Brytanii, kojarzą się przede wszystkim z rajem podatkowym, do którego uciekają zamożni. Wyspy te są jednak również doskonałym kierunkiem wakacyjnym. W ich skład wchodzą trzy główne wyspy: Wielki Kajman, Mały Kajman i Cayman Brac. Każda z nich oferuje doskonałej jakości plaże oraz zaplecze hotelowe. Należy wziąć jednak pod uwagę, że miejsca noclegowe, szczególnie na Wielkim Kajmanie, są w sezonie bardzo silnie oblegane.

Co roku na Karaiby przybywają miliony turystów z całego świata. Jeżeli wy nie mieliście jeszcze też przyjemności, to zachęcamy do przyjazdu, nie tylko do miejsc opisanych powyżej.

Zdjęcie w tle: Wind Surfing na Karaibach, George Desipris/Unsplash