Karaiby – tyle możliwości, a tak mało czasu

Więc zdecydowaliście się na wycieczkę na tropikalne Karaiby? Świetnie! Ale na którą z licznych wysp archipelagu zamierzacie się wybrać? Nie jest to już tak proste pytanie. Mamy nadzieję, że nasze krótkie zestawienie pomoże wam w podjęciu właściwej decyzji.

Eksperci z branży turystycznej prognozują, że w przyszłym roku Karaiby cieszyć się będą rekordową popularnością. Na archipelag składa się ponad 7 tysięcy wysp o różnorodnych krajobrazach i atrakcjach. Jest więc w czym wybierać. Poniżej znajdziecie 5 kierunków, które na pewno was zadowolą.

  • Aruba
Aruba
Zdjęcie: Diane Thornton/Unsplash

Jednym z najpopularniejszych miejsc na Karaibach od lat pozostaje holenderska Aruba. Miejsce to nie bez przyczyny reklamowane jest przez miejscowych jako „Wyspa Szczęścia”. Znajdziemy tu wszystko, co wyobrażamy sobie myśląc o tropikalnym raju.

Za Arubą przemawia także doskonała baza turystyczna. Przyjaźnie nastawieni lokalni mieszkańcy doskonale wiedzą, jak zająć się wymagającymi turystami. Bez problemu dogadamy się tu w języku angielskim, a noclegi znajdziemy niemal w każdym budżecie.

Na Arubie znajdują się również jedne z najpiękniejszych plaż w regionie, takie jak Eagle Beach, Druif Beach czy Palm Beach.

  • Barbados
Barbados
Zdjęcie: Sam Loyd/Unsplash

Barbados to przede wszystkim wypełnione białym piaskiem plaże oraz zapierające dech w piersiach rafy koralowe. Dynamiczny rozwój Barbadosu w ostatnich latach sprawia, że już teraz stał się jedną z najchętniej odwiedzanych wysp regionu.

Jak przystało na ojczyznę gwiazdy, takiej jak Rihanna, Barbados staje się także jednym z imprezowych liderów regionu.

Historyczna część stolicy wyspy, Bridgetown, wpisana została na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO.

  • Kuba
Kuba
Zdjęcie: Augustin de Montesquiou/Unsplash

Choć realia polityczne zniechęcają wiele osób do podróżowania na Kubę, ta piękna wyspa niezmiennie cieszy się dużą popularnością. Po ostatnim ociepleniu stosunków z USA liczba turystów jeszcze wzrosła.

Nie nastawiona na masową turystykę Kuba jest jednym z najtańszych kierunków na Karaibach. Będąc na wyspie koniecznie odwiedzić trzeba historyczną część Hawany oraz rzecz jasna wspaniałe plaże.

  • Saint Lucia
Saint Lucia
Zdjęcie: Megan/Unsplash

Wyspa ta została niedawno oficjalnie uznana za najlepszy kierunek dla par na Karaibach. Jest tu wiele skrytych w tropikalnym gąszczu hoteli, w których można odseparować się od reszty świata i cieszyć doskonałą obsługą i przepięknymi widokami.

Saint Lucia to ogrom możliwości. Możemy tu zwiedzić urokliwe rybackie wioski, nurkować wzdłuż raf koralowych czy wspinać się po zboczach wulkanów.

  • Curacao
Curacao
Zdjęcie: Robenson Gassan/Unsplash

Kolejna holenderska wyspa położona jest bardzo niedaleko Aruby, dlatego warto jest połączyć zwiedzanie obu z nich. Oferujący niezapomniane widoki lot pomiędzy wyspami to koszt zaledwie niecałych 100 dolarów.

Znakiem rozpoznawczym wyspy są pięknie malowane w wyraziste barwy domki w stylu holenderskim, których mnóstwo odnajdziemy w tutejszych portach. Curacao cieszy się idealną pogodą właściwie przez cały rok. Nawet sezon huraganów zwykle łaskawie obchodzi się z tym niewielkim lądem. Sprzyja to niezwykle bujnemu rozwojowi fauny i flory na wyspie.

Duże miejscowe lotnisko umożliwia zaś znalezienie dogodnych i tanich połączeń na Curacao.

Zdjęcie w tle: Karaiby, Gregory Culmer/Unsplash