Intratny maj na Elbie?

Włoska wyspa na Morzu Tyrreńskim jest znana głównie za sprawą Napoleona zesłanego na nią 3 maja 1814 roku. Od tego czasu zaczęła się lepiej rozwijać dzięki reformom słynnego, choć tymczasowego gospodarza. Obecnie jest atrakcyjnym miejscem na urlop, a deszczyk majowy może sprawić, że pobyt na niej będzie darmowy. Poznaj szczegóły oferty pod nazwą „Elba no rain”.
 
Podczas gdy w Polsce cieszymy się wreszcie z upragnionego deszczu, we Włoszech, chociaż jest on rzadkością, może oznaczać katastrofę turystyczną. Wydaje się więc, że akcję władz Elby, którą poparły miejscowe hotele, wcale nie obarcza duże ryzyko. Pomimo to, pogoda jest chyba najmniej przewidywalną rzeczą na świecie, zwłaszcza podczas wakacji. Każdy turysta przekonał się o tym nie raz.
 

Wybrzeże Elby

Obraz Pitsch z Pixabay.
 
Zwrot pieniędzy dla wszystkich gości bez wyjątku nastąpi, gdy deszcz będzie padał dłużej niż dwie godziny między 10.00 a 20.00.
 

Elba z oddali

Obraz Couleur z Pixabay.
 
Skąd taka promocja? Według dziennika „La Stampa”, 75% Włochów raz dziennie sprawdza prognozy, a 9% odwołuje wakacje przez niekorzystną pogodę.
 

Statek z epoki Napoleona

Zdjęcie autorstwa Csaby Horvátha z Pixabay.
 
Na Elbie nawet w czasie deszczu nie można się nudzić. Wyspa posiada nie tylko fantastyczne plaże, ale też Akwarium w Marina di Campo, Muzeum Napoleona Bonapartego i wille, które wódz zamieszkiwał na zesłaniu.
 

Dom Napoleona na Elbie

Zdjęcie autorstwa nono_08450 z Pixabay.
 
Źródło: PAP.
 
Zdjęcie w tle: obraz Rhodan59 z Pixabay.