Google może wiedzieć, że Twój lot jest opóźniony

W dzisiejszych czasach bardzo często korzystamy z serwisów i wyszukiwarki Google, a więc zapytanie o to, czy nasze loty mogą być opóźnione, było tylko kolejnym krokiem. Internetowy gigant opracował algorytm, który pozwala przewidzieć, kiedy podróże samolotem mogą się opóźnić, nawet zanim same linie lotnicze będą o tym wiedziały.

 

Google_flights_01

Zdjęcie: Google

 

Nowa funkcja jest częścią Google Flights, które jest aplikacją do planowania podróży. Korzystając z inteligentnej technologii, specjaliści Google opracowali system, który może wykrywać opóźnienia wynikające z pogody, lokalizacji miejsca i czasów przybycia samolotów. ” Google Flights już informują użytkowników o opóźnieniach i ich przyczynach” – mówi Anket Mathur i Grace Danciu na blogu Google.

 

Google_flights_02

Zdjęcie: Greg Bajor/Getty Images

 

„Korzystając z wcześniejszych danych o stanie lotów, nasze inteligentne algorytmy mogą przewidywać pewne opóźnienia, nawet jeśli te informacje nie są jeszcze dostępne w liniach lotniczych. Opóźnienia są sygnalizowane tylko wtedy, gdy mamy co najmniej 80% pewności co do sprawdzenia się ich prognozy”. Pasażerowie oczywiście muszą się upewnić, czy dotrą  na lotnisko na czas. Nowe informacje na pewno pomogą w radzeniu sobie z nieprzyjemnym niespodziankami będącymi konsekwencją opóźnień.

 

Google_flights_03

Zdjęcie: Google

 

Aby skorzystać z tej funkcji, wystarczy zalogować się na stronie za pomocą telefonu komórkowego lub komputera i wyszukać informacje według trasy, linii lotniczej lub numeru lotu. Google dodało też do swojego systemu lotów kolejną sprytną funkcję, pozwalającą na lepsze wyszukiwanie tańszych ofert cenowych na zakup biletów.