Czy spędziłbyś noc na lotnisku w takiej kapsule?

Zgodnie z trendem, który rozpoczął się w Japonii, Międzynarodowe Lotnisko Benito Juarez w Meksyku otworzyło drzwi do nowego hotelu, gdzie oferowany jest nocleg w specjalistycznych kapsułach.

 

 

Kapsuły są umiejscowione jedne na drugiej i w całości tworzą coś bardzo futurystycznego. W środku znajduje się łóżko, mały telewizor, dostęp do Wi-Fi i porty USB do ładowania urządzeń mobilnych. Goście mają również dostęp do wspólnej łazienki i szafek, gdzie na klucz mogą zamknąć swój bagaż.

 


 

Taki nocleg na lotnisku w Meksyku kosztuje około 30 USD za kapsułę i można ją wynająć przez różne okresy, ale minimum na 2 godziny. „Pobyt w jakimkolwiek innym hotelu, z tymi samymi wygodami, kosztowałby około 110 do 170 USD za noc”, powiedział Alonso Gutierrez, gość hotelu.

 

A-visitor-relaxes-in-a-sleeping-module-at-Tokyos-tube-Hotel-Capsule-Inn-Akihabara-Image-by-Getty

zdjęcie: Getty Images
 

Rozpoczęty w 1979 roku w Japonii trend hoteli z kapsuł, powoli rozprzestrzenia się na całym świecie. Oryginalna lokalizacja w Osace, nazwana – Hotel Capsule Inn Osaka, została zaprojektowana przez Kisho Kurokawa. Ten hotel przeznaczony jest tylko dla mężczyzn – głównie do tych podróżujących służbowo. Nie musisz jednak lecieć do Japonii lub Meksyku aby znaleść taki budżetowy nocleg. Hotele kapsułowe obecnie dostępne są także w miejscach takich jak Xi’an w Chinach; Belgia, Reykjavik, Manili, Hong Kong, Indie, Londyn i Nowy Jork.