Bora bora – raj na ziemi?

Do lata jeszcze nie jest wcale tak blisko, ale są takie miejsca na Ziemi, gdzie ciągle jest ciepło, woda urzeka swoim błękitem i przejrzystością, a niejedynym miłym obowiązkiem może być picie drinków z palemką. Przenieśmy się na Bora Bora!
 

 
Wyspa leży na Pacyfiku w Polinezji Francuskiej w archipelagu Wysp Towarzystwa. Tworzy ją powulkaniczny stożek i okalający go koralowy atol odpowiadający za rajskie krajobraz. Była i jest miejscem życia Polinezyjczyków, którzy pozostawili po sobie ruiny świątyń i płaskorzeźb. Odkrył ją Jacob Roggeveen pochodzący z Holandii na początku XVIII wieku, ale zawinął tam również James Cook.
 

 
Obecnie jest popularnym ośrodkiem turystycznym, a jej cechami charakterystycznymi są drewniane domki unoszące się na wodzie niedaleko plaż pełnych białego piasku, bezchmurne niebo i błękitna przejrzysta woda.
Pewnie zastanawia Was, ile kosztują wakacje na Bora Bora. Miejsce w hotelu można znaleźć już od 500 zł za noc dla osoby, zaś ceny tygodniowych wakacji all inclusive wraz z przelotami i wyżywieniem zaczynają się od 11 tys. złotych za osobę.
 

Bora Bora słynie z czarnych pereł, podobnie jak inna polinezyjska wyspa, pobliska Tahiti, o czym możecie przeczytać poniżej.
 

Czarne perły z Tahiti


Wszystkie zdjęcia wykorzystane w artykule pochodzą z serwisu Pixabay.