Retro szyk Bésame

W Los Angeles mieści się wyjątkowy sklep z kosmetykami, jakich używały ikony popkultury. Skupia się na technologii i starannym wykonaniu – a wszystko w stylu retro. Która z kobiet nie chciałaby mieć w swojej kosmetyczce prawdziwej czerwonej szminki według dawnej receptury?
 
Formuła produktów opiera się na solidnych fundamentach. Marka wykupuje dawne kosmetyki ze sklepów z antykami, na aukcjach i licytacjach, a potem dokładnie odtwarza ich kolor i fakturę. Stosuje najlepsze składniki, takie jak naturalne woski, oleje i ekstrakty.
 
Największym powodzeniem cieszy się nieśmiertelna czerwona szminka w klasycznych odsłonach z poszczególnych lat: 1941 – Victory, 1946 – Red Velvet, 1922 – Blood Red Lipstick i 1969 – Dusty Rose.
 

 
Drugim nieodłącznym elementem makijażu z Bésame jest czarna mascara z lat 20. ubiegłego wieku, taka sama, jakiej używały aktorki dawnego Hollywood. Wygląda obłędnie!
 

 
Dzięki temu, że składa się z pudełeczka z tuszem i oddzielnej szczoteczki, posiada też inne zastosowania: jako kredka do oczu czy eyeliner.
 

 
Do oferty specjalnej należą kolekcje specjalne w klimacie pierwszych filmów Disneya: Mała Syrenka, Królewna Śnieżka i Myszka Miki.
 

 
Kosmetyki są dostępne zarówno w sklepie internetowym, czyli tutaj, jak też w siedzibie Bésame Cosmetics w Los Angeles. Wizyta tam jest fascynującą podróżą w czasie. Takie wrażenie sprawia długa oszklona lada i wystrój w stylu vintage, ale też ogromna kolekcja antycznych kosmetyków i książek. Można poczuć się jak gwiazdy kina, wybierając kosmetyki dla siebie.
 

 
Za tym pełnym pasji pomysłem stoi jedna niezwykła osoba – Gabriela Hernandez, artystka, projektantka i autorka książki Classic Beauty: The History of Makeup.
 

 
Miłością do kosmetyków zaraziła ją babcia – od dziecka obserwowała jej wyrafinowane umiejętności sztuki makijażu i podziwiała ozdobne fantazyjne flakoniki i pudełeczka. W 2004 roku otworzyła swój interes marzeń – Bésame, czyli w tłumaczeniu z języka hiszpańskiego: Pocałuj mnie…
 
Źródło i fotografie: Bésame Cosmetics.