10 nieoczywistych miejsc do zwiedzenia w Londynie

Wybierasz się do stolicy Wielkiej Brytanii i nie chcesz natknąć się na chmarę turystów, a pragniesz poczuć angielski klimat? Dowiedz się, gdzie się udać, aby spędzić miło czas i poznać nieoczywiste miejsca w Londynie.
 
W tym zestawieniu królują oczywiście ogrody i parki w różnych odsłonach – ubóstwiane przez Anglików. Zapomnij na chwilę o zatłoczonej okolicy Pałacu Buckingham, gwarnym London Eye i długiej kolejce do Muzeum Historii Naturalnej…
 
1. Nothing Hill
 

Ta dzielnica naprawdę zasłynęła dopiero dzięki słynnemu filmowi z Julią Roberts i Hugh Grantem, który zapożyczył od niej nazwę. W Nothing Hill rzeczywiście działała księgarnia podróżnicza The Travel Bookshop przedstawiona w tej produkcji, lecz niestety zamknięto ją w 2011 roku. Architektura dzielnicy zachwyca pięknymi pastelowymi kolorami i ozdobnym stylem. Charakterystyczną cechą tego miejsca są też imponujące wejścia do domów.

Zdjęcie: Christie’s International Real Estate.
 
2. Canary Wharf
 
To biznesowe rejony Londynu. Szczególnie miło zwiedza się je w ramach jazdy naziemną kolejką DLR (Docklands Light Railway), podczas której ma się nietypowe wrażenie balansowania między wieżowcami.

Zdjęcie: Claus Grünstaüdl, Unsplash.
 
3. Sky Garden
 
Podniebne ogrody są trochę częściej uczęszczane niż wszystkie inne miejsca zawarte w tym zestawieniu. Jednak łączą w sobie sferę zieleni z punktem widokowym na piątym największym wieżowcu Londynu. Tego nie można przegapić.

Zdjęcie: Sky Garden.
 
4. Regent’s Park z Queen Mary’s Gardens
 
Regent’s Park posiada ZOO, a towarzyszące mu królewskie ogrody różane są świetną alternatywą dla Hyde Parku. Panuje tam elegancja i spokój.

Zdjęcie: Royal Parks.
 
5. Richmond Park
 
Ten ogromny park o powierzchni ponad 955 ha jest miejscem życia wielu gatunków zwierząt leśnych, m.in. łosi, jeleni i danieli.

Zdjęcie: Pixabay.
 
6. Kew Gardens
 
Kompleks ogrodów i szklarni połączonych z pracowniami naukowymi znajduje się w południowo-wschodniej części miasta.

 
Posiada w swoich zbiorach największą i najbardziej zróżnicowaną kolekcję botaniczną na świecie.

Zdjęcia: Pixabay.
 
7. Geffrye Museum
 
Muzeum Geffrye należy do wschodniej części Londynu. Przedstawia zmieniające się warunki mieszkaniowe Anglików na przestrzeni 400 lat. Przenosi do wnętrz z epoki. Wizyta w nim jest niebywałą podróżą w czasie!

Zdjęcie: Geffrye Museum.
 
Jedna z najciekawszych ekspozycji dotyczy świątecznych dekoracji z minionych wieków.

8. White Cube Gallery
 
White Cube na Bermondsey Street należy do małych londyńskich galerii, których polecamy również poszukać na własną rękę. Cechują ją przestronne nowoczesne wnętrza, nic dziwnego, gdyż promuje sztukę współczesną.

Zdjęcie: White Cube Gallery.
 
9. Bermondsey Market
 
Na wspomnianej już w poprzednim punkcie ulicy odbywa się również targ staroci w każdy piątek rano. To tam proponujemy udać się na zakupy, aby przywieźć oryginalne pamiątki.


Zdjęcia: Bermondsey Street.
 
10. Hammersmith
 
Dzielnica, która ma w swojej nazwie młotek, obfituje w świetne puby. Pobyt w Anglii bez spróbowania piwa ale to grzech!

Zdjęcie: Hidden London Hammersmith.